Počty žiakov s ochorením Covid-19 v Košiciach začali stúpať, do karantény musia aj neočkovaní učitelia

Po trojtýždňovom neustálom poklese počtu infikovaných žiakov s ochorením Covid-19 sa situácia na základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta začala opätovne zhoršovať. V súčasnosti sa košické školy vrátili v tomto štatistickom ukazovateli na úroveň z konca septembra.

Ako skonštatovala vedúca oddelenia školstva magistrátu mesta Košice Beáta Lopušniaková, na základe hlásení zo všetkých 34 ZŠ evidujú k dnešnému dňu 21 infikovaných žiakov a 4 zamestnancov škôl. Od začiatku tohto týždňa pribudli pozitívne testovaní žiaci a zamestnanci na 11 mestských školách. Najviac nových prípadov majú na ZŠ Park Angelinum, ZŠ Masarykova, ZŠ Janigova a ZŠ Bruselská.

Počet žiakov v karanténe vzrástol na vyše 600, pred týždňom ich bolo 380

„Ochorenie Covid-19 sa vyskytuje na 16 školách, čo je takmer polovica zo všetkých našich ZŠ. V karanténe máme 25 tried, ktorých žiaci museli prejsť na on-line vyučovanie. Celkovo sa dištančná výučba týka vyše 600 žiakov, čo je zhruba 3 percentá všetkých našich školákov. Ešte pred týždňom to bolo len 380 žiakov. Mrzí ma, že spolu so žiakmi musia byť v karanténe aj traja učitelia. Keďže doposiaľ nevyužili možnosť nechať sa zaočkovať, nemôžu podľa platného covid automatu prezenčne učiť v škole,“ uviedla.