Prejsť na obsah

Články - Archív článkov

Zoznam archivovaných článkov

Ak chcete vyhľadávať počkajte, inicializuje sa
Vyhľadávanie
ROK:
MOŽNOSTI: SAMOSTATNÝ ROZSAH
-

Pre začiatok rekonštrukcie uzlov električkových tratí dôjde od nedele (3.5.2015) k čiastočnej uzávierke obratiska Havlíčkova. V tejto súvislosti bude premiestnená zastávka Havlíčkova v smere do Čermeľa. Zastávka určená pre linku č. 14 a konečná pre linky x7 a x9 bude na Kostolianskej ulici (vľavo od vchodu Univerzity veterinárneho lekárstva a farmácie). V opačnom smere sa umiestnenie zastávky nemení. Ďalšie zmeny v MHD súvisia s uzatvorením úseku Radnica Starého mesta-Zimná-Amfiteáter
Modernizácia električkovej trate pokračuje ďalšou etapou prác na úseku ul. Štúrovej. Po uzavretí časti tejto ulice medzi križovatkami s Kuzmányho a Moyzesovou sa v nedeľu 15. februára uzavrie trasa od zastávky Senný trh pri krytej plavárni po križovatku s Moyzesovou. Pre rekonštrukciu električkovej trate aj na tomto úseku dôjde k ďalším zmenám v MHD i v osobnej automobilovej doprave.
Dopravný podnik upozorňuje cestujúcu verejnosť, že pre rekonštrukciu električkovej trate na Štúrovej ulici dôjde od februára (1.2.2015) k zmenám v MHD. Na Štúrovej bude úplne vylúčená doprava medzi križovatkami Kuzmányho a Moyzesovou ulicou. Premávať nebude trolejbusová doprava a nahradia ju autobusy.
Mesto Košice realizuje v súčasnosti rôzne druhy dopravných prieskumov za účelom spracovania strategického dokumentu mesta „Stratégia rozvoja dopravy“ financovaného z Operačného programu doprava, ktorý prispeje k zlepšeniu dopravnej situácie v meste Košice.