Prejsť na obsah

Články - Archív článkov

Zoznam archivovaných článkov

Ak chcete vyhľadávať počkajte, inicializuje sa
Vyhľadávanie
ROK:
MOŽNOSTI: SAMOSTATNÝ ROZSAH
-

Primátor mesta Košice Richard Raši, viceprimátor Martin Petruško, a generálny riaditeľ Eurovie SK Róbert Šinály sa počas dnešného štatutárneho kontrolného dňa na stavbe MET (modernizácia električkových tratí) zamerali predovšetkým na Komenského ulicu. Prioritne preto, lebo už v prvú októbrovú nedeľu sa stane súčasťou košického Medzinárodného maratónu mieru (MMM).
Po dobrej správe o spustení električkovej dopravy cez zmodernizovanú križovatku VSS a ulicu Boženy Němcovej ešte pred začiatkom školského roka, čiže v sobotu (2. 9. 2017) ráno, odzneli ďalšie dobré správy aj počas dnešného (31. 8. 2017) kontrolného dňa na stavbe modernizácie košických električkových tratí (MET). Ide o Komenského ulicu, a križovatku Toryská–Trieda SNP.
Dnešný kontrolný deň na modernizácii električkových tratí (MET) priniesol tri dobré správy pre vodičov. Prvou je, že od pondelka 21. augusta dôjde k obojsmernému sprejazdneniu časti križovatky Hlinkova – Komenského pri Okresnom úrade, takže vodiči už nebudú musieť zachádzať na Havlíčkovu. Premávka bude obojsmerná, avšak len v jednom jazdnom pruhu pre oba smery.
Na stavbe 2. etapy modernizácie košických električkových tratí (MET) sa dnes uskutočnil ďalší z pravidelných kontrolných dní. Investor (mesto Košice) ako aj zhotoviteľ diela (Eurovia SK) už od samého začiatku modernizácie promptne a v prospech Košičanov reagujú na všetky podnety od obyvateľov mesta, ktoré súvisia so stavbou.
Riaditeľa Magistrátu mesta Košice Pavla Lazúra o tom opäť ubezpečil na dnešnom (22. 6. 2017) kontrolnom dni riaditeľ košického závodu zhotoviteľa diela (EUROVIA SK) – stavby modernizácie košických električkových tratí (MET), Štefan Bálint. Ulica B. Němcovej bude obojsmerne sprejazdnená do konca júna, križovatka VSS do konca júla.